Lounská 13

o kapele

Malý dechový orchestr LOUNSKÁ TŘINÁCTKA byl založen v roce 1980 a již v roce 1981 zahájil plodnou spolupráci s Československým rozhlasem. První rozhlasové nahrávky natočil v prosinci roku 1981.

LOUNSKÁ TŘINÁCTKA úspěšně reprezentovala v roce 1983 Severočeský kraj na celostátní soutěži ve Frýdku-Místku. V roce 1984 získala "Zlatou křídlovku" Severočeského kraje a na podzim roku 1984 obstála v silné konkurenci nejlepších malých dechových hudeb z celého Československa, v národní soutěži v Českých Budějovicích získala zvláštní cenu za dramaturgii svého programu.

V roce 1988 převzala LOUNSKÁ TŘINÁCTKA již po páté  cenu "Zlatý kahan" severočeského kraje.

V roce 1990 získala opět "Zlatou křídlovku" severočeského kraje v Ústí nad Labem a zúčastnila se celostátního kola v Hodoníně.

 

Výsledkem spolupráce s rozhlasem je více než 120 nahraných skladeb. Svůj první 40 minutový televizní pořad natočila LOUNSKÁ TŘINÁCTKA pro Československou televizi Praha v listopadu 1986. Populární zpěváci Josef Zíma, Josef Oplt a Zorka Kohoutová zpívali s LOUNSKOU TŘINÁCTKOU v pořadu "Sejdeme se na Vlachovce".

V roce 1988 vydala ve spolupráci s největší gramofonovou firmou v Československu "Supraphon" svou první gramofonovou desku.

V roce 1993 natočila druhý samostatný televizní pořad "Příště u Vás" v Lounech a v roce 1994 "Příště u Vás" v  Žatci.

V roce 1994 zvítězila v rozhlasové soutěži "O plzeňský soudek" a získala od Českého rozhlasu 4 nahrávací frekvence,

které byly základem CD Pivovarský koně, které se objevilo v prodeji v roce 1996

V červnu 1997 byla LOUNSKÁ TŘINÁCTKA hostem pořadu "S Moravěnkou a Veselkou u Fleků". Do roku 2007 jsme natočili ještě další 3 pořady - mimo jiné i z Dobroměřic, kde jsme pořádali 16 let pravidelná nedělní odpledne.

V roce 2000 nahrála LOUNSKÁ TŘINÁCTKA své druhé CD a kazetu Lounská třináctka "Přátelům", které bylo vydáno k oslavě dvaceti let. Zatím poslední natočené CD je "Josef Poncar známý i neznámý"

Vedoucí orchestru je Miroslav Rejha. Zpěváky LOUNSKÉ TŘINÁCTKY jsou Dana Rejhová, František Lukáš, Dana Suchá a Martin Rejha.

LOUNSKÁ TŘINÁCTKA je v současné době vyhledávána hlavně pořadateli velkých plesů,festivalových koncertů a oslav měst a obcí. Velmi oblíbené jsou staročeské veselice a oslavy životních jubileí.

Náš pořad "Nedělní odpoledne s Lounskou třináctkou" si získal velkou popularitu, sjíždějí se posluchači z celých Čech i z Německa.

Na zvláštní přání pořadatele můžeme zajistit vystoupení LOUNSKÉ TŘINÁCTKY se známými českými zpěváky a umělci (Josef Zíma, Pavel Zelníček, Josef Oplt a jiní).

Přátelé české dechovky a všichni návštěvníci našich vystoupení, si mohou zatančit a zazpívat s námi v příjemné atmosféře kvalitní dechové hudby a dobré pohody.


copyright (c) 2006 Lounská 13 | created by CZ-Online Webdesign & Tora's Systems | hostováno u CZ-Hosting