Lounská 13

pravidelné akce


     V roce 1983 vznikla myšlenka pravidelných akcí a „Pravidelná nedělní odpoledne s Lounskou třináctkou“ se konají bez přestávky dodnes.  15 let v dnes již neexistujícím DK Louny, poté v KD Na rozcestí v Dobroměřicích u Loun a od roku 2014 akce probíhá v nově zrekonstruovaném kulturním domě Zastávka v Lounech vždy v neděli od 14 do 18 hodin. Hlavním pořadatelem je Vrchlického divadlo Louny, za finanční podpory města Louny.

     Cílem těchto akcí je zpříjemnit nedělní odpoledne všem příznivcům pěkných písniček a tance, podpora regionálního turismu (jezdí za námi do Loun příznivci ze širokého okolí i ze zahraničí), propagace Loun a okolí, Ústeckého kraje, podpora mladých talentovaných umělců - na našich vystoupeních si s námi mohou zahrát po boku stálých členů orchestru a v neposlední řadě je to udržení tradic a folklóru.

     Převážnou část vystoupení představujeme posluchačům známé české skladatele (Poncar, Vacek, Vejvoda, Kubeš, Bulka aj.) a jejich tvorbu. Kromě polky a valčíku zařazujeme do repertoáru i ostatní tance, aby si přišli na své i milovníci tance.

     Na akci, kterou v tuto chvíli navštěvují převážně senioři, slaví společně svátky, narozeniny a výročí, mají zde možnost osobního setkání. Jedním z posledních projektů je spolupráce s organizacemi a spolky, poskytujícími sociální služby a podpora jejich projektů na podporu kontaktu uživatelů s běžným prostředím a začleňováním do společenského dění.

     V roce 2019 získali certifikát „POOHŘÍ regionální produkt®“ kategorie ZÁŽITKY.
     V roce 2019 jsme požádali Radu Ústeckého kraje o zařazení akce do Rodinného stříbra, kam se vybírají pouze významné akce v kraji.

     Děkujeme všem, kteří tuto akci podpoří svojí účastí, nebo propagací ve svém okolí.


bližší informace kapelník Lounské třináctky

Miroslav Rejha
tel.: 777253844
e-mail: info@lounska13.cz

Předprodej vstupenek


Předprodej vstupenek na PRAVIDELNÁ ODPOLEDNE S LOUNSKOU TŘINÁCTKOU zajišťuje divadelní pokladna - otevřena od pondělí do pátku od 14.00 do 17.00 hodin ve Vrchlického divadle. Kontakt: +420 415 652 347.

V den vystoupení v pokladně KD Zastávka.

copyright (c) 2006 Lounská 13 | created by CZ-Online Webdesign & Tora's Systems | hostováno u CZ-Hosting